Ranking telewizorów – wybierz najlepszy telewizor w 2020 roku

Zakup telewizora to nie tylko znaczący wydatek, ale również (a może przede wszystkim) decyzja, która zaważy na komforcie oglądania filmów, seriali czy programów popularnonaukowych. Warto sprawdzić, które tanie telewizory cieszą się obecnie dużą popularnością na rynku i są cenione przez większość klientów. Jaki telewizor wybrać, by posłużył przez długi czas i zapewniał wszystkie funkcje, których potrzebujemy? Sprawdź nasz ranking telewizorów: podpowiadamy, które modele cieszą się szczególną popularnością.

Ranking telewizorów – TOP 10 najlepszych telewizorów

Miejsce Nazwa telewizora Cena Najtańsza oferta
1 Telewizor Sony Bravia KDL-40WE660 1399 zł Sprawdź teraz
2 Nowość Telewizor Philips 58PUS7805 2437 zł Sprawdź teraz
3 Telewizor Samsung QE65Q60RA 7846 zł Sprawdź teraz
4 Telewizor LG 43UK6300 1229 zł Sprawdź teraz
5 Telewizor Xiaomi Mi LED TV 4S 55″ 1599 zł Sprawdź teraz
6 Telewizor Sony Bravia KD-65XG7096 2695 zł Sprawdź teraz
7 Telewizor Thomson 32HD3306 595 zł Sprawdź teraz
8 Telewizor Philips 50PUS8535 2499 zł Sprawdź teraz
9 Telewizor LG 49NANO86 3093 zł Sprawdź teraz
10 Telewizor Sharp 40BL5EA 1395 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych telewizorów

1. Telewizor Sony Bravia KDL-40WE660

 Telewizor Sony Bravia KDL-40WE660

Cena: ok. 1399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

2. Nowość Telewizor Philips 58PUS7805

Nowość Telewizor Philips 58PUS7805

Cena: ok. 2437 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

3. Telewizor Samsung QE65Q60RA

 Telewizor Samsung QE65Q60RA

Cena: ok. 7846 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

4. Telewizor LG 43UK6300

 Telewizor LG 43UK6300

Cena: ok. 1229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

5. Telewizor Xiaomi Mi LED TV 4S 55″

 Telewizor Xiaomi Mi LED TV 4S 55

Cena: ok. 1599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

6. Telewizor Sony Bravia KD-65XG7096

 Telewizor Sony Bravia KD-65XG7096

Cena: ok. 2695 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

7. Telewizor Thomson 32HD3306

 Telewizor Thomson 32HD3306

Cena: ok. 595 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

8. Telewizor Philips 50PUS8535

 Telewizor Philips 50PUS8535

Cena: ok. 2499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

9. Telewizor LG 49NANO86

 Telewizor LG 49NANO86

Cena: ok. 3093 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

10. Telewizor Sharp 40BL5EA

 Telewizor Sharp 40BL5EA

Cena: ok. 1395 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jak kupić najlepszy telewizor? Na co zwrócić uwagę?

Najlepszy telewizor przede wszystkim powinien być dostosowany do potrzeb oraz preferencji. Nie ma sensu nabywać na przykład telewizora z funkcją SMART, jeśli nie mamy w planach w ogóle podłączać go do Internetu. Jednocześnie – osoby, które często słuchają na przykład muzyki czy korzystają z rozmaitych platform oferujących filmy – powinny zapewnić sobie dobry dostęp do wszelkich udogodnień.

Dodatkowo, należy koniecznie zwrócić uwagę na niezawodność urządzenia. Wszystkie sprzęty, które zawiera nasz ranking telewizorów cieszą się dużym uznaniem pośród klientów i, co za tym idzie, nie są awaryjne. Warto zapoznać się z informacjami na temat dobrych i tanich telewizorów, które dla Państwa zebraliśmy: to z pewnością ułatwi dokonanie najlepszego wyboru.

Dalsza część tego poradnika będzie traktować również o rozmaitych funkcjonalnościach, jakie zawierają nowoczesne, niedrogie telewizory. Wyjaśnimy różnicę między LED, OLED i LCD, a także opowiemy o dodatkowych funkcjonalnościach, które zapewniają dobre, nowoczesne urządzenia. Jednocześnie chcemy udowodnić, że tanie telewizory wcale nie muszą być gorszej jakości od modeli kosztujących kilka czy kilkanaście tysięcy złotych.

Jaki telewizor warto wybrać? OLED, LED czy LCD?

Telewizory te różnią się rodzajem wyświetlacza i tym samym zapewniają odmienną jakość wizji. Jaki telewizor wybrać spośród dostępnych opcji? Poniżej wyjaśniamy, co oznacza każdy ze skrótów i czym charakteryzują się takie telewizory.

OLED to technologia wykorzystująca organiczne diody LED, które charakteryzują się tym, że każda z nich emituje światło osobno. Dzięki temu, urządzenie zapewnia idealną czerń, dokładne odwzorowanie kolorów oraz świetny kontrast. Taka technologia sprawdzi się między innymi podczas oglądania akcji dziejących się nocą czy bardzo ciemnych nagrań. Jednocześnie, z uwagi na wysoki stopień zaawansowania, tego rodzaju telewizory są stosunkowo drogie – choć można zauważyć wyraźną tendencję spadkową w tym zakresie. Niestety, jeśli potrzebujesz niedużego telewizora (poniżej rozmiaru 55 cali), nie masz co liczyć na zakup OLEDa: producenci po prostu nie wykorzystują tej technologii w mniejszych modelach.

LED opiera swoje działanie na ciekłokrystalicznym ekranie. Obraz jest wyświetlany dzięki reakcjom zachodzącym w kryształach oraz elektrodach, podświetlonych światłem LED. To stosunkowo tania i znana od dawna technologia, która znajduje zastosowanie zarówno w mniejszych, jak i większych tanich telewizorach. Nieco nowocześniejszą wersją LED jest QLED, wykorzystujący poprawioną matrycę ciekłokrystaliczną.

LCD to najbardziej klasyczny wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który działa w oparciu o zmianę polaryzacji światła w związku z innym ułożeniem cząsteczek ciekłego kryształu w stosunku do wytworzonego pola elektromagnetycznego. Technologia ta znajduje zastosowanie między innymi w ekranach tabletów, a także niektórych telewizorów.

Wybór w tym zakresie należy uzależnić od swoich potrzeb, a także posiadanych środków. Jak wspomnieliśmy wyżej, choć spośród tych trzech opcji OLED jest najbardziej zaawansowany technologicznie – jednocześnie jest najdroższy i wymaga zakupu telewizora o określonych wymiarach.

Jaka wielkość ekranu jest najlepsza?

Wiele osób zastanawia się, jaki telewizor kupić w aspekcie jego wymiarów. Niestety, na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi, a każdy dobry sprzedawca potwierdzi, że TV powinien być dobrany pod rozmiar pomieszczenia.

Jak łatwo się domyślić, zbyt mały ekran sprawi, że będziemy wychylać się z miejsca lub nawet przesiadać bliżej. Jednocześnie, zbyt duża powierzchnia ekranu telewizyjnego będzie powodować duży dyskomfort podczas oglądania filmu i zarazem konieczność przemieszczania wzroku w różne fragmenty urządzenia – bowiem objęcie wzrokiem całego obrazu na raz będzie niewykonalne.

Zatem jaki TV kupić? W zależności od rozmiaru pomieszczenia – nieco mniejszy lub odrobinę większy. Przyjmuje się, że na 1 cal rozmiaru ekran powinno przypadać około 2,1 cm odległości od miejsca, w którym znajduje się osoba oglądająca. To oznacza, że (przykładowo) w przypadku telewizora o rozmiarze 55 cali, kanapa (lub fotel czy inne miejsce siedzące) powinno znajdować się około 115-120 cm od ekranu. Jeśli w pokoju brak jest dostatecznej przestrzeni, by zapewnić tak dużą odległość od telewizora, konieczny może okazać się wybór nieco mniejszego modelu. Aby dowiedzieć się, ile cali powinien mieć Twój telewizor, zmierz odległość między kanapą (lub innym miejscem, z którego zwyczajowo oglądasz telewizję) a lokalizacją potencjalnego urządzenia i podziel ją przez 2,1. Uzyskasz orientacyjną ilość cali, które będą odpowiednie dla wymiarów Twojego pokoju.

Telewizor z zakrzywionym ekranem – czy warto go wybrać?

Coraz większa ilość producentów decyduje się na wprowadzenie tego rodzaju urządzeń do swojej oferty. Jak gwarantują twórcy pierwszego modelu tego typu, telewizor z zakrzywionym ekranem gwarantuje znacznie lepszą głębię obrazu i, co za tym idzie, dużo lepsze wrażenia wizualne. Jednocześnie, w związku z rosnącą popularnością tego rodzaju sprzętów, spadają również ich ceny. Niegdyś chcąc kupić telewizor z zakrzywionym ekranem, trzeba było liczyć się ze znaczącym wydatkiem, jednak obecnie wcale tak nie jest.

Jak można zauważyć, przeglądając nasz ranking telewizorów w 2020 roku, również takie modele cieszą się obecnie popularnością wśród klientów. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem obiecywana głębia rzeczywiście zapewnia dużo lepsze wrażenia wizualne.

Dodatkowe funkcje w telewizorach – na co warto zwrócić uwagę?

Najlepsze niedrogie telewizory charakteryzują się szeregiem niezwykle przydatnych udogodnień. To, które sprawdzą się w konkretnym przypadku – wymaga przemyślenia kwestii przez wszystkich domowników. Sprawdźcie, jakie funkcje można znaleźć w najnowszych, polecanych telewizorach.

Przede wszystkim – obsługiwane aplikacje, szczególnie jeśli planujemy skorzystać z różnych programów umożliwiających oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Choć obecnie jest to coraz rzadsze – zdarza się, że niektóre rodzaje oprogramowania nie są możliwe do pobrania dla konkretnych marek telewizorów. Jeśli w opinii domowników niezbędny jest na przykład Spotify czy Netflix – warto sprawdzić, czy wybrany model daje taką opcję.

Niektóre telewizory są również wyposażone w takie udogodnienie jak technologia HDR (High Dynamic Range). Ta funkcjonalność sprawia, że kolory są znacznie żywsze – jednak nie ma co oczekiwać spektakularnych efektów w przypadku modeli starszego typu. HDR rzeczywiście przekłada się na jakość obrazu w przypadku gdy telewizor jest wykonany z użyciem najnowszych technologii.

Gdy lubimy oglądać określony program, który nadawany jest w godzinach, kiedy nie mamy możliwości spokojnie zasiąść do oglądania – przydatna może okazać się również funkcja PVR. Dzięki niej istnieje wygodna możliwość nagrania programu na twardy dysk i odtworzenia go w późniejszym czasie.

Nie można zapominać również o funkcji wyłączenia telewizora po określonym czasie. Ta opcja jest szczególnie przydatna w przypadku osób, które uwielbiają zasypiać przy dźwiękach telewizora. Dzięki temu – istnieje możliwość faktycznego odpłynięcia do krainy sennych marzeń przy filmie czy ulubionym programie – bez ryzyka, że telewizor będzie działał przez całą noc. Opcją nie do przecenienia w przypadku osób zapominalskich jest opcja uruchomienia urządzenia o określonej godzinie. Dzięki temu nigdy nie przegapimy ulubionego programu.

W domach, gdzie mieszkają małe dzieci, szczególnie przydatna może okazać się opcja tak zwanej blokady rodzicielskiej. W zależności od tego, jaki telewizor wybierzemy, może ona funkcjonować nieco inaczej, ale zasadniczo sprowadza się do jednego: uniemożliwienia najmłodszym swobodnego przełączania kanałów.

Najlepsze telewizory – renomowani producenci

Jeśli chodzi o producentów telewizorów, można wskazać bardzo wiele firm, które zajmują się tworzeniem tego rodzaju sprzętów. Pojawia się ich coraz więcej, niektóre są godne uwagi, podczas gdy inne lepiej omijać szerokim łukiem.

Jednak na przestrzeni lat powstał szereg firm, które cieszą się ogromnym uznaniem tak w Polsce, jak i na świecie. Firmy te zaskarbiły sobie przychylność klientów tworząc najlepsze telewizory dla osób o różnych możliwościach finansowych. Wśród nich można wskazać takie firmy jak Philips, Sharp, Sony, Samsung, LG czy Philips.

Podsumowując, wybór najlepszego, taniego telewizora jak widać po powyższym poradniku – wcale nie jest prosty. Trzeba wziąć pod uwagę szereg kwestii, które bardzo często są w pełni indywidualne. Nie istnieje uniwersalne rozwiązanie, które pozwoli powiedzieć: to jest model najlepszy dla wszystkich. Należy wybierać telewizor na podstawie własnych preferencji, posiadanego budżetu oraz rozmiarów pomieszczenia i potrzeb. Powodzenia w poszukiwaniach – zachęcamy do zapoznania się z propozycjami z naszego rankingu 2020: to najbardziej polecane modele, które przypadły do gustu większości osób użytkujących telewizory.

Dodaj komentarz